Etna, Z mojej twórczości, Śladami moich przodków, Kontakt, Sprawy Polaków, Ciekawostki z Sycylii

środa, 13 maja 2015

XII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek w Polsce

Przed publicznością w Miejskiej Bibliotece w Wyszkowie zaprezentowali swoje talenty dyrektorzy-artyści: Mieczysław Romanik – malarz, poeta – dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Wiktora Gomulickiego w Ostrołęce i Elżbieta Sieradzińska – wokalistka, kompozytorka i gitarzystka – dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mińsku Mazowieckim.

W dniach 8-15 maja 2015 roku trwa w Polsce XII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek pod hasłem „Wybieram bibliotekę”. Jedna z bibliotek woj. mazowieckiego, a mianowicie Miejska Biblioteka w Wyszkowie, już 7 maja przed południem „V Paradą Moli Książkowych” rozpoczęła realizację swojego programu, a o godz. 18.00 w tej samej bibliotece odbyła się inauguracja wystawy malarstwa Mieczysława Romanika pt. Moje światy wewnętrzne – kreacje różne” oraz koncert Elżbiety Sieradzińskiej z zespołem CostaNova.

Nr 1: Fot. Bożena Zofia Kachel
Z prawej: dyrektor Miejskiej Biblioteki w Wyszkowie, mgr Małgorzata Ślesik-Nasiadko

Organizatorem wydarzenia była biblioteka na czele z panią dyrektor, mgr Małgorzatą Ślesik-Nasiadko, pod patronatem QuadGraphics. Wśród publiczności gościł I Zastępca Burmistrza Miasta, pani Aneta Kowalewska oraz przedstawiciele wielu bibliotek.


Nr 2: Fot. Bożena Zofia Kachel
Zgromadzona publiczność 
  
Tegoroczne hasło Tygodnia Bibliotek „Wybieram bibliotekę” podkreśla możliwość zaprezentowania tych cech, które sprawiają, że biblioteki stają się instytucjami nieodzownymi, gromadząc i udostępniając dorobek piśmienniczy. A oferty w systemie kultury, edukacji, nauki i gospodarki czynią je coraz bardziej atrakcyjnymi.


Nr 3: Fot. Bożena Zofia Kachel
Inauguracja wystawy. Od lewej: Mieczysław Romanik i Małgorzata Ślesik-Nasiadko

Podczas inauguracji wystawy pan Mieczysław Romanik przedstawił swoje zainteresowanie malarstwem i poezją. Urodził się w 1956 r. w Ostrołęce, gdzie do dziś mieszka i pracuje. Zawodowo związany jest z bibliotekarstwem. Malowanie jest dla niego pasją rozpoczętą w latach 80-tych, później zaniechaną i od kilku lat na nowo odkrytą. Szczególnie bliskie jest mu malarstwo holenderskie i rosyjskie, a jego obrazy to indywidualne wizje rzeczywistości. Poza pejzażami autor prezentuje także niespokojne klimaty morskie oraz ostatnio zrealizowane eksperymentalne wizje czasoprzestrzenne w postaci kompozycji wklęsło-wypukłych z materiałów różnych.

Nr 4: Fot. Bożena Zofia Kachel
Koncert Elżbiety Sieradzińskiej 

Koncert Elżbiety Sieradzińskiej, bohaterki reportażu "Z Wysp Zielonego Przylądka" Katarzyny Błaszczyk, romanistki i tłumaczki zachwycił tak publiczność, że poprosiła ją o bis.

Po oficjalnych uroczystościach sponsorzy zaprosili na tort i syty poczęstunek.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz